Mapa Ofert

ELBA

Elba to największa i najładniejsza wyspa Archipelagu Wysp Toskańskich i jednocześnie trzecia, co do wielkości wyspa Włoch - po Sycylii i Sardynii. Położona jest w odległości około 10 km od lądu, a zajmuje 224 km2 powierzchni, 27 km długości i 18 km szerokości. Większość obszaru Elby stanowią tereny górzyste, zbudowane głównie z granitów oraz skał osadowych.

Wyspa podzielona jest na osiem regionów. Większa część Elby należy do Narodowego Parku Archipelagu Toskańskiego, który jest największym w Europie parkiem morskim, a harmonii natury nie narusza architektura. W każdym zakątku Elby znajdują się miejsca warte zwiedzenia, również nie można przegapić okazji do podążenia śladami cesarza Napoleona i zwiedzenia zbudowanej specjalnie dla niego willi (Palazzina dei Mulini) otoczonej niewielkim ogrodem z widokiem na zatokę. Na szczycie kamiennej przypory w północno-wschodniej części wyspy wznosi się zamek Volterraio - "miejsce sępów". Z twierdzy można się rozkoszować wspaniałym widokiem Elby, większości archipelagu, Korsyki i wybrzeża toskańskiego.

Elba to wyspa dla tych, którzy kochają Włochy i chcą poczuć charakterystyczną toskańską atmosferę i tchnienie historii. Jest zielona przez cały rok, pokryta lasami dębowymi, kasztanowymi, piniami i błękitna - lazurowe niebo i niebiesko-szmaragdowe morze. Już wczesną wiosną wyspa staje się ogromnym, barwnym ogrodem i z powodzeniem kusi turystów pięknem swojej przyrody. Posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną oraz wygodne połączenie promowe.

To prawdziwy raj dla turystów, gdyż każdy znajdzie to, czego szuka - od leniwego plażowania w zatokach, poprzez wszystkie możliwe sporty wodne: żagle, windsurfing, kajaki, nurkowanie podwodne. Miłośnicy pieszych wędrówek znajdą tutaj mnóstwo szlaków w górzystej okolicy, a rowerzyści mogą rozkoszować się widokami, pokonując wiele kilometrów w zróżnicowanym terenie. Samochodem dojeżdżając do Piombino, na prom można już zabrać się z samymi rowerami i po godzinie zacząć całodzienną przygodę z wyspą - można ją objechać na rowerze w ciągu jednego dnia.

JAK DOTRZEĆ NA WYSPĘ?

Na Elbę można dojechać samochodem i zaokrętować się w Piombino Marittima, gdzie dwie linie żeglugowe (Toremar i Moby Lines - patrz: Przydatne info.) dysponują wygodnymi promami, które w okresie letnim zapewniają kilka kursów dziennie.
W godzinę pokonuje się odległość około 10 km, dzielącą wyspę od kontynentu, docierając do portów w Portoferraio, Porto Azzurro i Rio Marina. Istnieje również szybkie połączenie wodolotem, zapewniającym transport jedynie pasażerom, który w 20 minut dociera do Cavo, frakcji miejscowości Rio Marina, a następnie do Portoferraio, gdzie dopływa w kolejnych 15 minut.

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com
Formularz kontaktowy
ToscanAVventure
Agencja Turystyczna


ŻYWIEC 34-300; Oś. Młodych 15/55
(nr wpisu do ewidencji 9050/2008)

Kom. +48 502 630 114
Włochy +39 389 3440 160
(od czerwca do września)

e-mail:
toscanavventure@gmail.com
Meteo Toscana