Mapa Ofert

MONTERIGGIONI

Monteriggioni ma kształt eliptyczny, długość murów to w linii prostej ponad 560m, a ich wysokość sięga około 10m, urozmaicone są czternastoma wieżami, które obniżone w XVI wieku, z powodu najazdów, ponownie podniesiono w roku 1930. Mury te kiedyś odgrywały pierwszoplanową rolę ze względu na swoje znaczenie strategiczne, za to dzisiaj słyną przede wszystkim z powodu zapierającego dech w piersi widoku, jaki się z nich rozciąga. Warto wydać kilka euro na bilet wstępu, aby wdrapać się na nie i móc podziwiać toskańskie krajobrazy z tego miejsca, które przenosi nas w odległe stulecia, jeżeli tylko damy się ponieść wyobraźni.

Historia tego miejsca sięga roku 1213, kiedy to Republika Sieneńska wzniosła ów zamek obronny na drodze Florentczykom, zamek był miejscem licznych zaciekłych batalii, zwłaszcza pomiędzy 1229 a 1235 rokiem. Skapitulował tylko raz, w sierpniu 1554, z powodu zdrady Giovannino Zeti. W 1380 roku Monteriggioni znacznie umocniło swoją pozycję i uzyskało niezależność od Sieny.

Monteriggioni jako najznakomitszy zamek warowny w okolicy, święciło swoje zwycięstwa. Z pewnością sugestywne, doskonale zachowane mury obronne i wieże Monteriggioni sprawią, że wyobraźnia podsunie turystom fantastyczne obrazy wydarzeń, które mogły mieć tutaj miejsce, na przestrzeni ostatnich siedmiu wieków.

Jeżeli ktoś zechce pójść o krok dalej, może uczestniczyć w organizowanej przez Monteriggioni Festa Medievale, która to impreza odbywająca się cyklicznie od 1992 roku w połowie lipca, jest jedną z największych tego typu imprez we Włoszech. Monteriggioni rozkwita wtedy w sugestywnej atmosferze odległych stuleci, ubarwione muzyką i postaciami z epoki, wśród tańca, licznych spektaklów i stołów suto zastawionych doskonałym jadłem i napojem, zupełnie jak przed wiekami.

Monteriggioni słynie z wyjątkowej architetury, która stała się scenografią do niektórych scen filmów Ridleya Scotta „Gladiator”i „Angielski pacjent”.

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com
Formularz kontaktowy
ToscanAVventure
Agencja Turystyczna


ŻYWIEC 34-300; Oś. Młodych 15/55
(nr wpisu do ewidencji 9050/2008)

Kom. +48 502 630 114
Włochy +39 389 3440 160
(od czerwca do września)

e-mail:
toscanavventure@gmail.com
Meteo Toscana