Mapa Ofert

Przyjemne zakupy

Region słynący z mody...

Już od wieków Florencja, Lucca i Prato słyną w świecie z wytwórstwa pięknych tkanin; wyroby skórzane pochodzą głównie z dolnej części doliny Arno, gdzie już w średniowieczu działały garbarnie. Modne obuwie i akcesoria są zatem w Toskanii zakupowym hitem. Florencja jest siedzibą wielkich domów mody o światowej renomie i dźwięcznych nazwach. Szczególnie w odzieży panuje wielka rozpiętość cen, przy niektórych artykułach są one zdecydowanie zawyżone.

 

Co i gdzie warto kupować....

Każde miasto w Toskanii ma swoje charakterystyczne towary. Wyroby ze skóry (torby, paski, kurtki itp.) oferuje Florencja. Również w tym mieście na Ponte Vecchio można ulec zachwytowi nad sztuką jubilerską w najróżniejszych odmianach. Siena, Montepulciano, Cortonie i San Gimignano znane są także z kolorowo emaliowanej ceramiki. Słynne toskańskie naczynia z terakoty najlepiej kupić w Impruneta. Alabaster przywozi się z Volterry, przedmioty marmurowe z Carrary i jej okolic.
Na starocie jeździ się do Arezzo, w Pienzy kupuje się sery, trufle w okolicach San Giovanni d'Asso. Stolicą oliwy jest Lucca i najlepiej kupować u producentów w fattoriach. Wyjątkowo pyszny miód i jedyne w swoim rodzaju powidła śliwkowe oferuje Montalcino. Różnego rodzaju rośliny ozdobne rozciągają się w rozległych ogrodach i uprawach w okolicach Pistoi. Kasztany jadalne porastają wzgórza wokół Monte Amiata i tam jesienią, palone na dużych blaszanych grillach, kuszą namiętnie swych zapachem.

Poza tym, każdy mały sklep w Toskanii jest swoistym dziełem sztuki użytecznej. Tak zwana bottega toscana najbardziej przypomina francuskie boutique'i, lecz dużo więcej w niej elementów rustykalnych i produktów charakterystycznych dla danego miejsca.

Sklepy otwarte są najczęściej od poniedziałku do soboty w godzinach 8.30 do 12.30 i od 16 do 19.30, w centrach miast często bez przerwy i czasami nawet w niedziele. Regulacji czasu pracy sklepów we Włoszech brak.

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com
Formularz kontaktowy
ToscanAVventure
Agencja Turystyczna


ŻYWIEC 34-300; Oś. Młodych 15/55
(nr wpisu do ewidencji 9050/2008)

Kom. +48 502 630 114
Włochy +39 389 3440 160
(od czerwca do września)

e-mail:
toscanavventure@gmail.com
Meteo Toscana