Mapa Ofert

SIENA

Siena jest miastem o niepowtarzalnym charakterze, które zachowało wiele dawnych tradycji i zwyczajów. To główne miasto prowincji Toskanii, położone ok 322 m n.p.m. na trzech wzgórzach, stanowiących podstawę podziału na dzielnice. Według legendy założone zostało przez dwóch synów Remusa: Seniusza i Askiusza, wygnanych z Rzymu przez wuja Romulusa, założyciela Wiecznego Miasta. W swojej ucieczce zatrzymali się oni dopiero na łagodnych wzgórzach Toskanii i tu się osiedlili. Przybyła z nimi także wilczyca kapitolińska, która wykarmiła ich, podobnie jak niegdyś Remusa i Romulusa. Stąd też wyobrażenia wilczycy i dwóch karmionych przez nią bliźniąt można w Sienie napotkać bardzo często, a sama nazwa miasta wiąże się z imieniem starszego z braci-założycieli.

Prawdziwa Siena to wąskie uliczki zapadające się w dół lub nagle biegnące do góry, pełne wielkich kolorowych chorągwi z herbami poszczególnych 17 contrade, czyli dzielnic. To urocze zakątki, restauracje, zaskakujące okiennice i prawdziwe dzieła sztuki. Niewątpliwie największą atrakcją Sieny jest szalony wyścig konny na Piazza del Campo, którego złotą regułą jest nie poddawanie się jakiejkolwiek regule. Jeźdźcy, reprezentujący poszczególne contrady, ścigają się wokół głównego placu miasta, swym nieregularnym, nierównym kształtem przypominającego nieco muszlę.

Ze swoimi wspaniałymi budowlami w stylu gotyckim, Siena jest klejnotem światowej sławy. Miasto może poszczycić się zabytkowym centrum wpisanym w 2004r. na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. W Sienie znajduje się również jeden z najstarszych (1240r.) uniwersytetów na świecie. Siena to miejsce, które warto odwiedzić, zarówno dla bogactwa historyczno-artystycznego, jak i dla piękna swoich krajobrazów.

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com
Formularz kontaktowy
ToscanAVventure
Agencja Turystyczna


ŻYWIEC 34-300; Oś. Młodych 15/55
(nr wpisu do ewidencji 9050/2008)

Kom. +48 502 630 114
Włochy +39 389 3440 160
(od czerwca do września)

e-mail:
toscanavventure@gmail.com
Meteo Toscana