Mapa Ofert

Oferta Toskania

Jeśli szukasz życia, to Florencja jest tylko jego przedsionkiem,

sama Toskania - wszystkim.

Po Toskanii wszystko już smakuje inaczej....

Toskania to wizytówka Włoch, kraina położona w środkowej jej części nad morzami Tyrreńskim i Liguryjskim. Jest jednym z częściej odwiedzanych regionów tego kraju, gdzie miłośnicy sztuki przekonają się, że wszystko, co widzieli dotąd, nie jest warte widoku Sieny, czy muzeów Florencji. Czar małych toskańskich miasteczek oraz rozsianych po pagórkach ruin romantycznych zamków jest tym, co zapada na zawsze w pamięci.

To region niesamowicie malowniczy - porośnięte bujną roślinnością góry i doliny, w których kryją się urocze średniowieczne miasteczka, a także piękne piaszczyste plaże toskańskiego wybrzeża, będące prawdziwym rajem na wypoczynek. To również kraina doskonałych serów i wina, ale przede wszystkim ma w sobie "coś", co przyciąga. Pomiędzy strzelistymi cyprysami, wśród fantastycznych pejzaży, oliwnych gajów, pól słoneczników i ciągnących się po horyzont upraw winorośli, znaleźć można turystyczne eldorado.

Dla tych, którzy kochają sporty wodne, idealne warunki żeglowania oraz nurkowania stwarzają wody archipelagu Wysp Toskańskich, z największą wśród nich Elbą. Toskania jest wręcz stworzona do turystyki pieszej, jak i rowerowej. Różnorodność terenu, brzegi morza, jak również piękne widoki i sprzyjający klimat do uprawiania sportu, zachęcają do zwiedzenia na "dwóch kółkach" coraz to nowych, ciekawych miejsc - Montalcino, Montepulciano, Pienza, Castiglione della Pescaia, Massa Marittima, Volterra, Siena, itd..... ta lista nie ma końca.

Prawdziwy smak i urok Toskanii poznać można dopiero wtedy, gdy zgląda się w miejscach, które turyści odwiedzają przelotem. Szutrowe drogi prowadzące nie wiadomo skąd i dokąd, niezliczona ilość cyprysów i winorośli, atmosfera spokoju i melancholii - to wszystko warto zobaczyć i poczuć samemu. Kilka dni spędzonych w tym urokliwym zakątku sprawi, że nie zapomni się pobytu w Toskanii do końca życia.

Warto więc odwiedzić ten piękny region Włoch, bo gdy raz poczuje się ten klimat, nastrój i zapach Toskanii, to będzie się chciało powrócić tu raz jeszcze i jeszcze i jeszcze...

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com
ToscanAVventure
Agencja Turystyczna


ŻYWIEC 34-300; Oś. Młodych 15/55
(nr wpisu do ewidencji 9050/2008)

Kom. +48 502 630 114
Włochy +39 320 858 4914
(od czerwca do września)

e-mail:
toscanavventure@gmail.com
Meteo Toscana