Mapa Ofert

Oferta Umbria

Oferta Umbria - Galeria 3

Umbria – przez wielu nazywana siostrą Toskanii. Piękny, zielony region Włoch, położony w samym centrum półwyspu Apenińskiego. Jako jedyny z regionów centralnej części Włoch nie graniczy z żadnym morzem. Stolicą Umbrii jest Perugia, a sam region jest bogaty w piekne miasteczka warte odwiedzenia: Foligno, Spoleto, Spello, Gubbio, Narni, Asyż, Orvieto. W skład regionu wchodzą 2 prowincje: Perugia i Terni.

Przez Umbrię ciągnie się górski łańcuch Apeninów Umbryjsko-Marchijskich, jego najwyższy szczyt, Vettore (2476 n.p.m.) położony jest na granicy z regionem Marche. Inną ważną górą jest Cucco, w której wnętrzu znajduje się największa grota Umbrii, długa na 20 kilometrów, schodząca aż na 922 metry głębokości.

Umbria to także kraina historyczna w antycznej Italii, w środkowej części Półwyspu Apenińskiego, nad rzekami Tybrem i Rubikonem, w okolicy Adriatyku. Najważniejszą rzeką regionu jest Tybr, który rozpoczyna swój bieg w Emilii Romanii, a następnie przechodząc przez Umbrię wpływa do Lazio.

Nazwa regionu używana jest także współcześnie – pochodzi od starożytnego ludu Umbrów, który osiadł tam w VI wieku p.n.e i był następnie wypierany przez Etrusków w kierunku Apeninów. W pierwszej połowie III w. p.n.e. Umbria stopniowo została włączona do państwa rzymskiego.

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com
ToscanAVventure
Agencja Turystyczna


ŻYWIEC 34-300; Oś. Młodych 15/55
(nr wpisu do ewidencji 9050/2008)

Kom. +48 502 630 114
Włochy +39 320 858 4914
(od czerwca do września)

e-mail:
toscanavventure@gmail.com
Meteo Toscana